Bir bebek doğum günü partisi planlayıp düzenlemeye gelince yapılacak çok şey var. Bebivita ebeveynlerinden harika bir bebek doğum günü partisinin düzenlenmesi ile ilgili önerilerini paylaşmalarını istedik. Söylediklerini siz de öğrenin:

1. Öneri: Konulu bir parti düzenleyiniz

Parti konusu bir bebek doğum günü partisinin düzenlenmesini oldukça kolaylaştırır. Davetin neye benzeyeceğini, hangi süslerin kullanılacağını, hangi oyunların oynanacağını ve hangi ikramların yapılacağını daha kolay belirleyebilirsiniz. Ayrıca, parti için giyinmek bebekleri eğlendirir. Korsan veya prenses konulu bir partiyi düşünebilirsiniz.

2. Öneri: Kolay oyunlar

Çuval yarışı veya bir yumurta ve kaşık yarışı gibi eğlenceli parti oyunlarını düşünebilirsiniz. Çöpçü avı oyunu da her parti için iyi bir fikirdir. Hava durumuna göre, bu oyunları dışarıda veya içeride oynayabilirsiniz.

3. Öneri: Yemeği birlikte hazırlayınız

Çocukların da size yardım edebilecekleri bir yemek hazırlamak eğlenceli olabilir. Küçüklerin katılımları hem keyifli anlar yaşatır hem de kendi yaptıkları yemekler her zaman daha lezzetlidir.

Örneğin her çocuk sevdiği malzemeleri pizzanın farklı dilimleri üzerine koyabilir. Daha sonra her parça bayrakla işaretlenir böylece herkes yapımına yardımcı olduğu parçayı tanıyabilir.

 

4. Öneri: Biraz ara verin ve biraz sanat ve elişi yapın

Küçük misafirlerinizin de etrafta koşmaktan ve oyun oynamaktan yorularak biraz ara vermeleri gerekir. Kendilerini hala meşgul ederken, onları biraz sakinleştirecek bazı beceri etkinlikleri hazırlayınız. İşte bazı beceri fikirleri:

  • Kağıt tabak maskeleri: kağıt tabakların üzerine maskeler çiziniz, gözlerini kesiniz, saç olarak yün yapıştırınız, bir lastik bant geçiriniz ve işte Kendin Yap maskeniz hazır
  • Fenerler: boş Bebivita kavanozlarına küçük resimler yapıştırınız. İçerisini ışıklandırıp renkli fenerler elde edebilirsiniz. 
  • Çelenkler: yün, kağıt ve çeşitli renkler kullanarak doğum günü süsü olarak kullanılabilen çelenkler elde edebilirsiniz.
  • Şatolar ve roketler: tuvalet kağıdı ruloları, alüminyum folyo ve boş yumurta kutuları kullanarak şatolar ve roketler yaratabilirsiniz; misafirlerinizin hayal güçlerini serbest bırakabilir ve sonra bitmiş ürünlerle eğlenebilirler.
  • Sayfa boyama: boyamaktan hoşlanan misafirleriniz olursa, misafirlerinize sevecekleri bir sürü boya kalemi ve boş bir kağıt verin. 

5. Öneri: Ebeveynlerin de katılmalarını sağlayınız

Çocuk doğum günü partileri, size yardımcı olacak  birkaç ebeveyn de olduğu zaman daha az stresli oluyor. Böylece çocukları gözden kaçırmadan her şeyi hazırlamak daha kolay oluyor. Buna ilaveten, onlara destek olacak daha çok kişinin bulunmasına çocuklar bayılacaklardır. 

6. Öneri: azı karar, çoğu zarar

Küçüğünüz için doğum gününü kutlamak yeterince heyecanlı bir olaydır. Dolayısı ile partiyi düzenlerken bunu abartmadığınızdan ve uygun yaş gruplarını şeçtiğinizden emin olunuz.

7. Öneri: Anıları yakalayın

Kameralar güzel anları yakalamak için çok uygundur. Küçük misafirlerinize evlerine götürmek için, kendilerinin bulundukları fotoğrafları ve tatlı ile dolu küçük bir parti torbası verebilirsiniz.