Bir bisiklet turu, bebek arabasıyla bir gezi veya büyük baba ve anneleri ziyaret etmek için bir araba yolculuğu...Dışarı çıkıp gezmek hem ebeveynler hem de çocuklar için heyecan vericidir.  Bebeğiniz ile birlikte dışarıdayken güvenli hissedebilmeniz için birtakım öneriler oluşturduk.

Bisiklet Gezileri

Bisiklete binmek ailece her mevsim yapabileceğiniz çok keyifli bir aktivitedir. 

  • Çocuğunuz kendi kendine oturabildiği zaman, bir çocuk bisiklet selesi kullanarak onu da bisiklet turunuza dahil edebilirsiniz. Ancak çocukların bir kask takmaları güvenlik açısından gereklidir. 

Araba İle Seyahat Etmek

Kural olarak, araba ile giderken herkesin bir emniyet kemeri olmalıdır. Ancak, bebek ve çocuklar için ek güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. Boy, yaş ve ağırlıklarına göre, bebeğinizin araçta güvende olması için çeşitli yollar vardır.

  • Bu konuda atılacak ilk adım, bebeğinizin emniyet kemeri kullanılarak sıkı bağlanabilen bir araba koltuğunda seyahat etmelidir.
  • Bebeğiniz yeteri kadar büyüyüp oto koltuğuna oturacak duruma geldiğinde onun kilo ve boy özelliklerine göre seçiyor olduğunuzdan emin olun.

Çocuk Arabasında Gezmek

Bebeğiniz sıcak ve güvenli arabasında yatarken anne veya babası tarafından itilmek ister. Bebek arabası her bebeğin vazgeçilmezler listesinde olup doğumdan itibaren kullanılabilir. Bir bebek arabasından ne beklediğinizi bilmek önemlidir.

  • Bebek arabasının kolay katlanabildiğinden ve arabanızın bagajına sığdığından emin olunuz.
  • Tekerleklerin hava basıncının uygun olduğundan emin olunuz. Büyük ve hava dolu tekerlekler, kırsal bölgeler, bozuk yollar ve patikalarda yürüyüşler için uygundur. Döner tekerlekler şehir ve düz araziler için uygundur.
  • Düzenli olarak toplu taşıma kullanıyorsanız, çocuk arabanız dayanıklı ve hafif olmalıdır.

Şimdi siz ve bebeğiniz dünyayı birlikte keşfedebilirsiniz. Size iyi eğlenceler dileriz.