Ebeveynler çoğu zaman bebeklerine mevsim açısından en uygun giysinin ne olduğu konusunda doğru karar veremeyebilirler. 

Yaz

Yılın bu zamanında bebeğin ısı dengesini koruyacak şekilde giydirmek önemlidir. Açık renkli kıyafetler tercih edilmelidir. Daha serin günlerde çorap ve ayakkabı da eklemeniz gerekir. 

Doğru giysilere rağmen, bebek ve yeni yürüyenlerin özellikle ilk yıllarında hiçbir zaman doğrudan güneşe maruz bırakılmamaları gerekir. Bebeğin başını ve gözlerini güneşten korumak için bir güneş şapkası veya başlık kullanabilirsiniz.

Kış

Kışın bebeğinizi kat kat giydirmeniz idealdir. Kat kat giyinmek birkaç tane üst üste giydirilen ince giysiyi kapsar. Özellikle ısı değişiminin olduğu durumlarda (alışveriş, postane, banka, kısa ziyaretler gibi) çeşitli giysi katlarından bir veya birkaçı gerekliliğe göre çıkarılabilir ve tekrar giydirilebilir. Daha da soğuk havalarda bebeğinizle dışarıdayken daha koruyucu bir giysi tercih edilebilir. 

Bebeğimin Çok Isındığını veya Çok Üşündüğü Nasıl Anlarım?

Genellikle bebeğinizin ısındığını veya üşüdüğünü söylemek pek kolay değildir. Ancak basit bir test size bu konuda yardımcı olabilir; boyun kontrolü. Bu kontrolü yaparak bebeğinizin terlediğini veya üşüdüğünü anlayabilirsiniz. Ebeveynlerin eğilimleri bebeklerini kalın giydirmeye yöneliktir. Bu durum vücut ısılarının yükselmesine neden olabilir.

Çocuğunuzu Doğru ve Zorlanmadan Giydirmenin İpuçları:

  • Bebeğinize giydireceğiniz tüm giysileri hazırlayınız.
  • Bebeğinizi mümkün olduğunca çabuk giydiriniz çünkü bebek için giydirilmek stres, ağlama ve kıpırdanma demektir.