Küçükler için sürü ile ıvır zıvır bulunur fakat hangileri gerçekten işe yarar?

Size Önereceğimiz En iyi 10 İpucu:

1. Bebek arabası el manşonu

Bir bebek arabası el manşonu, el arabasının kolunun üzerine sarılan bir el ısıtıcısıdır. Soğuk havada yürüyüşe çıkarken annenin elleri, bebek annenin yardımını istedikçe (emziğini bulmak, onu okşamak, başlığını düzeltmek vb.), anne eldivenlerini çıkarıp takmakla uğraşmadan elleri sıcak ve rahat olacaktır. 

2. Dikiz aynası

Uygun bir dikiz aynanız olursa, arabada arkaya dönmeden bebeğinizi görebilirsiniz.  Bebek arkada taşıyıcıya yüzü dönükse, aynayı bebek taşıyıcısına karşı olan kafalığa yerleştiriniz. Böylece bebeğinizin yansımasını aracınızın normal arka dikiz aynasına bakarak bebek dikiz aynasında görebilirsiniz. Böylece bebeğinizi kendi koltuğunuzdan rahatça izleyebilirsiniz.

3. Takılabilen yatak yanı bebek yatağı

Bu kullanışlı bebek yatakları ebeveyn yatağına takılabilir ve küçüğe kendi yatma alanını sağlar. Bu şekilde küçüğünüz gece yanınızdadır ve onu emzirmek için kolaylıkla yatağınıza alabilirsiniz.

4. Sallanan sandalye rayları

Her mobilyayı sallanan hale getiren, takılıp sökülebilen sallanan sandalye rayları alabilirsiniz. İster bebek yatağı, ister yemek odası sandalyesi, ister bebek arabası olsun – her şeye kolaylıkla takılabilirler ve küçüğünüzü uyuturken sallayabilirsiniz.

5. Bebek kalça taşıyıcısı

Taşınan bebek ve yeni yürüyenleri daha kolay taşıyabilmek için ebeveynler, kolayca kalça çevrelerine takabilecekleri bir bebek kalça taşıyıcısı kullanırlar. Ebeveynler bebeği rahat bir şekilde kemerin üstüne oturtabilirler ve böylece ağırlığı dengelemek için omurgayı döndürmek zorunda kalmayacaklardır. Bu şekilde sırt, omuz ve boyundaki baskı hafifler.

6. Emekleyen çocuklar için dizlik

Bebekler emeklemeye başlayınca hiçbir şey onları tutamaz. Bu nedenden bebeğin dizleri kısa sürede kırmızı ve şiş olabiliyor. Emekleyen bebekler için dizlikler kolayca onların çıplak dizlerine veya pantolonlarının üzerine geçirilebilir. 

 7. Şişirilen seyahat yatağı

Uzun montaj sürelerine son! Şişirilen seyahat yatakları birkaç saniyede açılır ve çantada taşındığı için yolculuk ve tatiller için idealdir. Taşınmalarındaki en büyük kolaylık genellikle 2 ile 4 kg arasında ağırlıkları olmasıdır.

8. “Arabada bebek var'' etiketi

''Arabada bebek'' var uyarısını arabalarda bulundurmak faydalıdır.

9. Çorap tutucuları

Çorap tutucuları, çorapların bebeğinizin ayağından kolayca kaymasını engelleyen veya sürekli yukarı çekmenize gerek bırakmayan bir kumaş parçasıdır. Çorap tutucusu normal çorapların üstüne geçirilerek onları sıkı tutar.

10. Yiyecekleri biriktiren önlük

Küçük gurmeler için oldukça kullanışlıdır. Lezzetli yiyeceklerin bebeğin pantolonunda veya yerlerde birikmesini engeller. Bu tip önlük bebeğin ağzından dökülen yiyecekleri küçük tutucusunda toplar. Ayrıca bu önlükler kolayca yıkanabilir.