Emzirme öğütleri

Bebeğiniz için emzirme en iyi beslenmedir. Anne sütü bebeğinizin ilk aylardaki gelişmesi için ihtiyacı olan her şeyi içerir: kolay sindirilen proteinler, yüksek kaliteli yağlar, laktoz, kalsiyum, vitaminler ve değerli mineraller. Aynı zamanda bebeğiniz, onu enfeksiyonlardan koruyan önemli antikorları da anne sütünden alır.

Ve en iyi tarafı, anne sütünüzün büyüyen bebeğinizin gereksinimlerine (örneğin bebeğinizin günlük yağ, laktoz ve protein gereksinimine) göre doğal olarak adapte olmasıdır.  

Ne kadar sık emzirmeliyim?

Bu, birçok annenin aklındaki sorudur. Ne zaman beslenmeye ihtiyacı olduğunu en iyi bebeğiniz bildiği için sizin de istediği zaman emzirmeniz gerekir.  Bazı aşamalarda (örneğin, büyüme dönemlerinde) bebeğiniz daha sık emmek isteyebilir. Bu zamanlarda bırakın bebeğiniz daha sık emsin çünkü bu, süt yapımını uyarır. Birkaç gün sonra emzirme sıklığınız her zamanki aralıklara döner. Bebeğinizin yeterince beslendiğinin işareti bezleridir. Bebeğinizin günde 4-5 defa dolu bezi olursa, yeterince beslendiğini varsayabilirsiniz. Aynı zamanda, gelişimini takip etmek için her hafta bebeğinizi tartabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda çocuk doktorunuzun düzenli kontrolleri sırasında yapılır.

Formülle beslenme hakkında ipuçları

Anne sütü bebeğiniz için en iyisidir. Anne sütüyle beslemenin mümkün olmadığı durumlarda ve yetkili sağlık çalışanının önerisi üzerine Bebivita Süt Formüllerinden destek alabilirsiniz.Bebek formüllerinin içeriği, bebeğinizin her biberonunun iyi dengelenmiş olması ve her zaman onun beslenme ihtiyaçlarına göre olması için, en küçük ayrıntısına kadar yasa ile düzenlenmiştir.

Doğal olarak tüm Bebivita ürünleri bu gereklilikleri karşılamaktadır.

En değerli varlığınızın ilk süt alımından 3 yaşına kadar olan gelişiminde, kontrollü, sıkı denetimli süt formüllerini sunmaktayız.

Devam Sütü

Bebivita 2 Devam sütü, ek gıdalar ile beslenen ve 6. aydan daha büyük olan bebeklerin beslenme ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir. Devam sütünün enerji içeriği ve besin yapısı, kavanoz ve püreli gıdalarla kombine edildiğinde bebeğinizin büyüme ve gelişimini mükemmel destekler.

Bebivita 2 Devam sütü ek gıdaya geçmekte olan bebekler için formülize edilmiştir, temel vitaminlerin yanı sıra demir, kalsiyum, iyot ve değerli omega-3 yağ asitlerini içerir. 

Çocuk Sütü

12.aydan sonra yaşa uygun özelliğinden dolayı, yeni yürüyenlerin büyümelerine önemli bir katkı sağlar.

Bebivita 3 Çocuk Devam sütü, yürümeye yeni başlayanların ihtiyaçlarına göre, demir ve çocuklar içi uygun olan düşük miktarda protein de içerirler.

Bebivita 3, kemiklerin sağlıklı gelişimi için değerli Kalsiyum ve D vitamini içerir. Buna ilaveten, yeni yürüyenlerin ihtiyacı olan tüm büyüme öğelerini de içerirler.

Bebivita 3, tahıllı ek gıda veya müsli ile karışım yapmak için de uygundur.

Neden Süt Formülü İle Beslemeliyim?

Bir biberonu doğru hazırlamakta beslenme programının parçasıdır. Dolayısı ile bebeğinizin biberonunu hazırlarken ambalaj üzerindeki porsiyon talimatına tam uymalısınız. Bunları bizim ürün sayfamızda da bulabilirsiniz.