Şimdilerde, ebeveynlerin bebekleri ile birlikte rahatlayabilecekleri veya hareket ederek eğlenebilecekleri çok farklı bebek kursları bulunuyor. Bunların arasında seçim yapmak ebeveynler için çok zor olabiliyor. Hangi kurs bizim için uygundur? Hangi kurs daha eğlencelidir? İletişim kurabileceğim başka anneler ve babalarla tanışabileceğim kurslar hangileridir?

Bebek kursları konusunda karar vermenizi kolaylaştırmak için favorilerimizi tanıtmak isteriz.

Bebek Yüzme Kursu

Bebek yüzme kursunun amacı oyun oynayarak bebeğinizi suya alıştırmaktır. Birçok bebek anne karnını hatırlattığı için bu sınıflarda kendilerini iyi hisseder. Ebeveyn olarak, bebeğinizi kucağınızda en doğru şekilde nasıl tutacağınızı öğreneceksiniz. Yüzmek bebeğiniz için hem dengeyi hem de kas gücünü geliştirir çünkü karada yapılması zor hareketleri suda yapabilirler. Bu sınıfların önemli bir özelliği de sarılmaktır. Bebeğinizi sıkı sıkı kucağınızda tutarak cilt temasında bulunmak ebeveynle bebek arasındaki bağı  güçlendirir.

Yeni Yürüme Grupları

Bu gruplarda, aynı yaşlarda yeni yürüyen çocukları olan ebeveyn ve bebekleri bir araya gelerek deneyimlerini paylaşıp birlikte oynarlar. Şarkılar, melodiler ve emekleme maceralarının ortasında bebekler ilk arkadaşlıklarını kurar ve erken yaşta sosyalleşmeyi öğrenirler. Aynı zamanda anneler ve babalar da birbirilerini tanıyıp dostluk kurarlar. Yeni yürüme gruplarının temel amacı eğlenmek ve konuşmaktır çünkü dünyayı birlikte keşfetmek daha eğlencelidir. 

Bebek Yogası

Bebek yogasının odağı gevşeme ve iç huzurdur. Hedefli alıştırmalar sizin omuz, karın ve sırtınızı güçlendirmenize ve ebeveyn olarak günlük hayat için enerji toplamanıza yardımcı olur.  Kontrollü gerilme bebeğinizin hareket kabiliyetini geliştirir. Kontrollü ve yavaş hareketler bebeğinizin kol ve bacak gelişimini olumlu etkileyecektir. Birlikte çalışmak ve beden temasında olmak ebeveyn ile bebek arasındaki bağı güçlendirir.

Bebek Masajı

Bebekler için fiziksel temas çok önemlidir. Bir bebek masajı kursuna katılarak bebeğinize hafif ve gevşetici bir masajı nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Dersler özellikle çok iyi ısıtılmış odalarda yapıldığı için sizinle temasın yanı sıra odanın ısısı da bebeğe sevgi ve rahatlık hissini verecektir. Tekniklerin çoğu geleneksel okşama masajına dayanır ve evde kolayca tekrarlanabileceği için bebeğiniz bundan daha çok hoşlanabilir.

Bebek Şarkıları Kursları

Müzik beynin gelişimini teşvik eder ve bebekler için çok eğlencelidir. Özel müzik derslerinde bebekler ve ebeveynler çeşitli çocuk şarkılarını dinlerken birlikte ellerini çırparlar. Bu kurslar sayesinde bir dizi ses ve enstrümanın tanınmasının yanında parmak ve hareket oyunları oynanır. Ayrıca bebeğinize bir şarkı söylemenin günlük hayattaki olumlu etkilerini göreceksiniz. Böylelikle bebeğiniz ona şarkı söylediğinizde daha kolay uykuya dalacaktır. Veya belki de bebek şarkısıyla banyo yapmak daha eğlenceli olacaktır.