Şimdilerde, ebeveynlerin küçükleri ile birlikte gerginlik atabilecekleri veya hareket ederek eğlenebilecekleri çok farklı bebek kursları bulunuyor. Bunların arasında seçim yapmak ebeveynler için çok zor olabiliyor. Hangi kurs bizim için uygundur? Hangi kurs daha eğlencelidir? İletişim kurabileceğim, başka anneler ve babalarla tanışabileceğim kurslar hangileridir?

Bebek kursları konusunda karar vermenizi kolaylaştırmak için bizin favorilerimizi tanıtmak isteriz.

Bebek Yüzme Kursu

Bebek yüzme kursunun amacı oyun oynayarak küçükleri suya alıştırmaktır. Birçok çocuk anne karnını hatırlattığı için bu sınıflarda kendilerini iyi hissederler. Ebeveyn olarak, küçük güneş ışığınızı kucağınızda en doğru şekilde nasıl tutacağınızı öğreneceksiniz. Yüzmek bebeğiniz için hem dengeyi hem de kas gücünü geliştirir çünkü karada yapılması imkansız hareketleri suda yapabilirler. Bu sınıfların önemli bir özelliği de sarılmaktır. Bebeğinizi sıkı sıkı kucağınızda tutarak cilt temasında bulunmak ebeveynle bebek arasındaki bağı  güçlendirir.

Yeni Yürüyenler Grupları

Çok denenmiş ve oldukça popülerdir. Aynı yaşlarda yeni yürüyen çocukları olan ebeveynler ve çocukları bir araya gelerek deneyimlerini paylaşıp birlikte oynuyorlar. Şarkılar, melodiler ve emekleme maceralarının ortasında küçükler ilk arkadaşlıklarını kuruyor ve erken yaşta sosyalleşmeyi öğreniyorlar. Fakat anneler ve babalar da birbirilerini tanıyıp dostluklar kuruyorlar. Yeni yürüyenler gruplarının temel amacı kesinlikle eğlenmek ve konuşmaktır çünkü dünyayı birlikte keşfetmek daha eğlencelidir. 

Bebek Yogası

Bebek yogasının odağı gevşeme ve iç huzurdur. Hedefli alıştırmalar sizin omuz, karın ve sırtınızı güçlendirmenize ve ebeveyn olarak günlük hayat için enerji toplamanıza yardımcı olur.  Yumuşak gerilmeler bebeğinizin hareket kabiliyetini geliştirir. Kontrollü ve yavaş hareketler bebeğinizin kol ve bacak gelişimini olumlu etkileyecektir. Birlikte çalışmak ve beden temasında olmak ebeveyn ile çocuk arasındaki bağı güçlendirir.

Bebek Masajı

Bebekler için fiziksel temas çok önemlidir. Bir bebek masajı sınıfına katılmaya karar verirseniz bebeğinize hafif ve gevşetici bir masajı nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. Dersler özellikle çok iyi ısıtılmış odalarda yapıldığı için sizin temasınızın yanı sıra odanın ısısı da bebeğe sevgi ve rahatlık hissini verir. Tekniklerin çoğu geleneksel okşama masajına dayanır ve evde kolayca tekrarlanabileceği için bebeğiniz bundan daha sık hoşlanabilir.

Bebek Şarkıları Kursları

Müzik beynin gelişimini teşvik eder ve küçükler için çok eğlencelidir. Özel müzik derslerinde bebekler ve ebeveynler çeşitli çocuk şarkılarını dinlerken birlikte ellerini çırparlar. Bu kurslar sayesinde bir dizi ses ve enstrümanın tanınmasının yanında parmak ve hareket oyunları oynanır. Ayrıca bebeğinize bir şarkı söylemenin günlük hayattaki olumlu etkilerini göreceksiniz. Böylelikle küçük güneş ışığınız ona şarkı söylediğinizde daha kolay uykuya dalacaktır! Veya belki de küçük bir bebek şarkısıyla banyo yapmak daha eğlenceli olacaktır?