EMZİRME DANIŞMANI

Emzirme ile İlgili Püf Noktaları

 

 

Anne sütü bebeğiniz için en iyi besindir. İlk aylarda sağlıklı bir gelişim için ne gerekliyse anne sütünde bulunur: kolay sindirilebilir protein, değerli yağ asitleri(Omega-3, Omega-6), laktoz, kalsiyum, vitaminler ve önemli mineraller. Anne sütünde bulunan bağışıklığı destekleyen bileşenlerle bebeğinizin enfeksiyonlardan korunabilmesi de sağlanır.

Anne sütü bebeğe özeldir ; ve içeriği bebeğin o anki ihtiyacına göre ayarlanır. Örneğin içerdiği yağ, karbonhidrat ve protein gibi maddelerin oranı gün içerisinde bebeğin ihtiyacına göre değişkenlik gösterir. 

Hangi sıklıkla emzirmeliyim? 

Bu bir çok annenin merak ettiği bir sorudur. Ancak ne zaman beslenmeye ihtiyacı olduğunu en iyi bebeğiniz bilir, bu nedenle daima ihtiyaç halinde emzirmelisiniz. Belirli aşamalarda (örn. Büyüme dönemlerinde) çocuğunuzun daha sık emmeyi istemesi söz konusu olabilir. Bu dönemlerde bebeğinizi daha sık emzirin, böylelikle süt üretimi de uyarılır. Birkaç gün sonra öğünleri tekrar normal aralıklara göre düzenleyebilirsiniz.

Bebeğinizin yeterli beslenip beslemediğini çocuk bezlerinden de anlayabilirsiniz. Bebeğinizin çocuk bezi günde 4-5 kez dolu bir şekilde oluyorsa yeterince beslendiğini varsayabilirsiniz. Sağlıklı gelişimini gözlemlemek için bebeğinizi haftada bir kez tartabilirsiniz. Ancak bunu muayene günlerinde çocuk hekimi de yapacaktır ve bu şekilde de çocuğunuzun gelişimini takip edebilirsiniz. 

Anne Sütü ile Beslenmenin Mümkün Olmadığı Durumlar

Emziremiyorsanız, Bebivita’nın süt formüllerine tamamen güvenebilirsiniz. Bebek sütlerinin bileşimi yasalar tarafından belirlenmiştir. Bebeklerin her biberon öğünü ile birlikte gereksinimlerine göre dengeli besin alması sağlanır.

Tüm  Bebivita ürünlerimiz bu kurallara eksiksiz bir şekilde uymaktadır.

Anne sütü yetersizliğinde ve hekiminizin kontrolünde bebeğinize doğumdan itibaren 3. yaşına kadar en uygun süt formüllerini sunuyoruz.

Bebivita 1 Bebek Sütü

Emzirmenin mümkün olmadığı veya yetersiz kaldığı durumlarda doktor tavsiyesi ile doğumdan itibaren Bebivita 1 Bebek Sütü kullanılabilir.

Bebivita 1 Bebek Sütü bebeğinizin ilk aylardan itibaren sağlıklı gelişim için gerek duyduğu tüm besin maddelerine sahiptir.

Bebivita 1 Bebek Sütü karbonhidrat kaynağı olarak yalnızca süt şekeri (laktoz) içerir. 

Bebivita 2 Devam Sütü

Devam sütlerinin enerji içeriği ve bileşimi ek gıdalarla birlikte bebeğinizin büyümesini ve gelişimini en iyi şekilde destekleyecek şekilde geliştirilmiştir.

6. aydan itibaren kullanabileceğiniz Bebivita 2 Devam Sütü bebeğinizin beslenme ihtiyaçlarına göre formülize edilmiştir.  

Bebivita 2 Devam Sütü, önemli vitaminlerin yanı sıra demir, kalsiyum, iyot ve değerli Omega-3 ve Omega-6 yağ asitlerini içerir. 

Bebivita 3 Devam Sütü

Bebivita 3 Devam Sütü, bebeğinizin bebeklikten küçük çocukluğa adım attığı dönemde ihtiyaç duyduğu besin öğeleri dikkate alınarak formülize edilmiştir. 

Bebivita 3 Devam Sütü 12. aydan sonra kullanıma uygundur.

Doğru beslenme için biberonun da doğru hazırlanması gerekir. Bu nedenle bebek ve devam sütlerinin hazırlanmasında hazırlama talimatına uyulmasına ve ambalaj üzerindeki bilgilendirmelerimize dikkat ediniz.