Bir bisiklet turu, bebek arabasıyla bir gezi veya büyük baba ve anneleri ziyaret etmek için bir araba yolculuğu...Dışarı çıkıp gezmek hem ebeveynler hem de çocuklar için heyecan vericidir.  Siz ve küçük güneş ışığınız dışarıdayken her zaman güvenli olmanızla ilgili sizin için önemli öneriler topladık.

Bisiklet Gezileri

Bisiklete binmek, özellikle yazın, çok büyük bir zevktir. O an çocuklarınızın da yanınızda olmaları daha büyük bir zevktir. Çocuklarınızı bir bisiklet turuna yanınızda çıkarmanız için birkaç seçenek var.

  • Çocuğunuz kendi kendine oturabildiği zaman, bir çocuk bisiklet selesi kullanarak çocuğunuzu yanınıza alabilirsiniz. Fakat unutmayınız: küçüklerin bir kask takmaları her zaman zorunludur. Hem çocuğunuza örnek olmak hem de kendi güvenliğiniz için kask, anneler ve babalar için de önemlidir.

Araba İle Seyahat Etmek

Kural olarak, araba ile giderken herkesin bir emniyet kemeri olmalıdır. Ancak, bebek ve çocuklar için ek güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. Boy, yaş ve ağırlıklarına göre, bebeğinizin araçta güvende olması için çeşitli yollar vardır.

  • Başlangıçta bebeğiniz, aracın emniyet kemeri kullanılarak sıkı bağlanabilen bir araba koltuğunda seyahat etmelidir.
  • Bebeğiniz yeteri kadar büyüyüp oto koltuğuna oturacak duruma geldiğinde onun kilo ve boy özelliklerine göre seçiyor olduğunuzdan emin olun.

Çocuk Arabasında Gezmek

Bebeğiniz sıcak ve güvenli arabasında yatarken anne veya babası tarafından itilmek ister. Bebek arabası her bebeğin vazgeçilmezler listesinde olup doğumdan itibaren kullanılabilir. Bir bebek arabasından ne beklediğinizi bilmek önemlidir.

  • Bebek arabasının ne kadar kolay katlanabildiğini ve arabanızın bagajına sığdığını deneyiniz.
  • Doğru tekerlekleri deneyiniz. Büyük ve hava dolu tekerlekler, kırsal bölgeler, bozuk yollar ve patikalarda yürüyüşler için uygundur. Döner tekerlekler şehir ve düz araziler için uygundur.
  • Düzenli olarak toplu taşıma kullanıyorsanız, çocuk arabanız dayanıklı fakat hafif olmalıdır.

Şimdi siz ve bebeğiniz dünyayı birlikte keşfedebilirsiniz. Size iyi eğlenceler dileriz.